HABERLER

TRT Ortak Yapımı “Kesilmiş Bir Ağaç Gibi” 42. Cinemed Festivali’nde

Yönetmenliğini Tunç Davut’un üstleneceği TRT ortak yapımı “Kesilmiş Bir Ağaç Gibi” Fransa’nın Montpellier şehrinde düzenlenen 42. Cinemed Festivali’nin endrüstri bölümünde yarışacak.

Bu yıl 16-24 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Cinemed Festivali’nin film marketinde Avrupa’dan projelerin yanı sıra Türkiye’den de bir proje yer alıyor.

“The Cinemed Montpellier 2020 Development Aid Grant” bölümüne bu yıl “Kesilmiş Bir Ağaç Gibi” ile birlikte 15 proje seçildi. Seçilen projeler, sunumlarını 20-21 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleştirecek. Sunumlar, sağlık önlemleri ve seyahat kısıtlamaları doğrultusunda fizikî veya online olarak yapılabilecek.

Senaristliğini ve yapımcılığını Tunç Davut ve Sinem Altındağ’ın birlikte üstlendiği “Kesilmiş Bir Ağaç Gibi” filminde ölümcül bir hastalığa yakalanan Refik, Suriyeli mülteci bakıcısı Gülizar'a iki oğluyla Yunanistan'a kaçması için para verir. Refik, Kurban Bayramı’nda hastalığını çocuklarına duyurma hazırlığı yaparken, ona iki oğlunu bırakan Gülizar ortadan kaybolur. Refik, göçmenler için umut kenti olmuş İzmir'de Gülizar'ı aramaya girişir.

Adres:

Turan Güneş Bulvarı
TRT Sitesi
C Blok 603
Or-An Ankara

İletişim

E-Posta:
12punto@trt.net.tr 

Telefon:
+90 (312) 463 46 40
+90 (312) 463 24 61