HABERLER

44. Toronto Film Festivali’nin Programı Açıklandı

44. Toronto Film Festivali’nin programında yer alacak ilk filmler açıklandı.

Bu yıl 5-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 44. Toronto Film Festivali’nin programında yer alacak filmler açıklandı.

Festivalde yer alacak filmler arasından en çok ses getireni ise Joaquin Phoenix’in başrolünü üstlendiği Joker filmi oldu. Taika Waititi imzalı Jojo Rabbit, Safdie Kardeşler’in yeni filmi Uncut Gems, Christian Bale ve Matt Damon’ı bir araya getiren Ford v Ferrari, Steven Soderbergh imzalı The Laundromat ve Rian Johnson’ın yeni filmi Knives Out'un da festivalde yer alacağı açıklandı.

Galalar

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band – Daniel Roher (Açılış Filmi)
Radioactive – Marjane Satrapi (Kapanış Filmi)
A Beautiful Day in the Neighborhood – Marielle Heller
Abominable – Jill Culton
American Woman – Semi Chellas
Blackbird – Roger Michell
Clemency – Chinonye Chukwu
Ford v Ferrari – James Mangold
Harriet – Kasi Lemmons
Hustlers – Lorene Scafaria
Joker – Todd Phillips
Just Mercy – Destin Daniel Cretton
Ordinary Love – Lisa Barros D’Sa ve Glenn Leyburn
The Goldfinch – John Crowley
The Sky Is Pink – Shonali Bose
The Song of Names – François Girard
True History of the Kelly Gang – Justin Kurzel
Western Stars - Thom Zimny ve Bruce Springsteen

Özel Gösterimler

A Herdade – Tiago Guedes
Bad Education – Cory Finley
Coming Home Again – Wayne Wang
Dolemite Is My Name – Craig Brewer
Ema – Pablo Larraín
Endings, Beginnings – Drake Doremus
Frankie – Ira Sachs
Greed – Michael Winterbottom
Guest of Honour – Atom Egoyan
Heroic Losers (La odisea de los giles) – Sebastian Borensztein
Honey Boy – Alma Har’el
Hope Gap – William Nicholson
How to Build a Girl – Coky Giedroyc
I Am Woman – Unjoo Moon
Jojo Rabbit – Taika Waititi
Judy – Rupert Goold
Knives Out – Rian Johnson
La Belle Époque – Nicolas Bedos
Marriage Story – Noah Baumbach
Military Wives – Peter Cattaneo
Motherless Brooklyn – Edward Norton
No. 7 Cherry Lane - Yonfan
Pain and Glory – Pedro Almodóvar
Parasite (Gisaengchung) - Bong Joon-ho
Pelican Blood (Pelikanblut) - Katrin Gebbe
Portrait of a Lady on Fire (Portrait de la jeune fille en feu) – Céline Sciamma
Saturday Fiction (Lan Xin Da Ju Yuan) – Lou Ye
The Friend – Gabriela Cowperthwaite
The Laundromat – Steven Soderbergh
The Lighthouse – Robert Eggers
The Other Lamb – Malgorzata Szumowska
The Painted Bird – Václav Marhoul
The Personal History of David Copperfield – Armando Iannucci
The Report – Scott Z. Burns
The Two Popes – Fernando Meirelles
Uncut Gems – Benny Safdie ve Josh Safdie
Weathering With You – Makoto Shinkai
While at War (Mientras Dure La Guerra) – Alejandro Amenábar

Adres:

Turan Güneş Bulvarı
TRT Sitesi
C Blok 603
Or-An Ankara

İletişim

E-Posta:
12punto@trt.net.tr 

Telefon:
+90 (312) 463 46 40