build free website

Haberler

Bosphorus Film Lab’de Yarışacak Projeler Belli Oldu

Yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretimine katkı sağlamak amacıyla 19-24 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Bosphorus Film Lab’de yer alacak projeler belli oldu.

Bosphorus Film Lab'e katılanlar aynı zamanda 19-24 Ekim tarihlerinde  sinema profesyonelleri eşliğinde düzenlenecek atölyelere katılacak ve ortak yapım, pitching ve finansal plan hazırlama konularında projelerini geliştirecekler.

7. Boğaziçi Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Kurumsal İş Ortağı TRT ile Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı, Kurumsal İletişim Ortağı TürkMedya’nın destekleriyle gerçekleşecek.

TRT Ortak Yapım Ödülü Veriyor

7. Boğaziçi Film festivali kapsamında gerçekleştirilecek Bosphorus Film Lab’de projeler, bu yıl Proje Geliştirme Bölümü’nde “TRT Ortak Yapım Ödülü” ve Bosphorus Film Lab’in yeni desteği “Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü” için yarışacaklar.

Projeleri, “Proje Geliştirme Platformu” jürisi TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven, Hugo Rosak (KVIFF, Eastern Promises Days), Evgeniya Tirdatova (Moscow IFF) değerlendirecek.

TRT'nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenen ve Türkiye sinemasında filmlerin gelişmesine katkı sağlamak, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destek oluşturmak amacıyla gerçekleşen Bosphorus Film Lab’de bu yıl yer alacak projeler:

Anadolu Parsı / Anatolian Panter -
Yönetmen: Orçun Köksal -Yapımcı: Alara Hamamcıoğlu, Arda Çiltepe - Yapım: Vigo Film

Bildiğin Gibi Değil / Not As You Know It -
Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu - Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu - Yapım: Streç Film

Cam Perde / Glass Curtain -
Yönetmen: Fikret Reyhan - Yapımcı: Nizamettin Reyhan - Yapım: FNR Yapım

Döngü / The Cycle -
Yönetmen: Erkan Tahhuşoğlu - Yapımcı: Erkan Tahhuşoğlu - Yapım: Şiyara Yapım

Gülizar / Gülizar -
Yönetmen: Belkıs Bayrak - Yapımcı: Öktem Başol, Murat Yaşar Bayrak - Yapım: Saba Film
 
Hazine / Treasure -
Yönetmen: Canbert Yerguz - Yapımcı: Canbert Yerguz, Şebnem Kitiş - Yapım: Ptot Film Yapım

İlk Taşı En Dertli Olan Atsın / Let Who Has The Most Grudge Cast The First Stone -
Yönetmen: İleri Âtıl Çayan İnanç - Yapımcı: Derya Tarım - Yapım: Lacivert Film

Kar ve Ayı / Snow and the Bear -
Yönetmen: Selcen Ergun -Yapımcı: Nefes Polat - Yapım: Nefes’ Film

Son Celse / Final Hearing -  
Yönetmen: Ümran Safter - Yapımcı: Suraj Sharma - Yapım: Ekim Medya

X Land -
Yönetmen: Kıvılcım Akay - Yapımcı: Aslıhan Altuğ -Yapım: Akay Yapım


7. Boğaziçi Film festivali kapsamında 19-24 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Work in Progress kategorisinde değerlendirilecek projeler 25.000 TL değerinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü ile CGV Mars Film Dağıtım Ödülünün sahibi olacaklar. Work in Progress’de bu yıl yer alacak projeler ise;

Bir Düş Gördüm - I Had A Dream -
Yönetmen: Murat Çeri - Yapım: Filimetre Med-ya Yapım ve Organizasyon

Mavzer - Mavzer -
Yönetmen: Fatih Özcan - Yapımcı: Enes Erbay - Yapım: Teferruat Film Yapım ve İnternet Satış Hiz. LTD. ŞTİ.

Körleşme - Going Blind -
Yönetmen: Hacı Orman - Yapımcı: Hacı Orman - Yapım: Praksis Film

Af - Forgiveness -
Yönetmen: Cem Özay - Yapımcı: Cem Özay - Yapım: ABC Film Yapım

Ebedi Uykusuz - Restless Forever -
Yönetmen: İlke Yeşilay - Yapımcı:Zafer Yeşilay - Yapım: Greenmoon Film

Ali'nin Tabiatı - Ali's Nature -
Yönetmen: Levent Çetin - Yapımcı Canol Balkaya


First Cut Lab’e Başvuran 3 Proje De Belli Oldu

Kurgu aşamasındaki uzun metraj kurmaca film projelerinin uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan workshop programı, First Cut Lab’a başvuranlar arasından seçilen 3 proje ise şöyle sıralandı;

Çağıl Bocutoğlu’nun Sardunya - Geranium
Barış Sarhan’ın Cemil Şov - The Cemil Show
Ferit Karahan’ın Okul Tıraşı – Deskmate.

First Cut Lab, 20-24 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Adres:

Turan Güneş Bulvarı
TRT Sitesi
C Blok 603
Or-An Ankara

İletişim

E-Posta:
12punto@trt.net.tr 

Telefon:
+90 (312) 463 46 40