mobile website builder

Senaryo Günleri

Süreç Nasıl İşliyor?

12 Punto TRT

Proje sahibi yapım firmaları senaryo ile birlikte yapıma ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini gerçekleştirir.

Son başvuru tarihi 12.05.2019’dur.

Başvuruların tamamlanmasını müteakip yetkin ve kapsayıcı bir ön jüri tarafından ön değerlendirme yapılır.

Ön değerlendirme neticesinde 12 proje finale kalır. Finalist projelerin ekipleri 12 Punto TRT Senaryo Günleri Etkinlikleri çerçevesinde bir dizi atölye, eğitim vs. gibi programlara katılır.

Etkinliklerin ardından projeler uluslararası jürinin değerlendirmesine sunulur. Jüri ortak yapım ödülü için 3 proje, TRT özel ödülü için 1 proje seçer. Geriye kalan 8 projeden 4 tanesine de ön alım ödülü verilir.  

Başvuru Süreci

12 Punto TRT
12 Punto TRT Senaryo Günleri’ne sadece yapım şirketleri başvuru yapabilir. Başvuru, senaryo, sinopsis, karakter dökümü gibi öyküye ilişkin bilgilerin yanında yapım takvimi, mekana ilişkin detaylar gibi yapıma ilişkin detaylar ve moodboard, renk skalası gibi estetik yaklaşıma dair bilgilerin girildiği detaylı başvuru formunun doldurulmasıyla gerçekleşir. Son başvuru tarihi 12.05.2019 tarihi olup son başvuru tarihine kadar mevcut başvurulara ilişkin bilgiler güncellenebilecek, geliştirilebilecek ve değiştirilebilecektir. 

Atölyeler ve Etkinlikler

12 Punto TRT
Finalist projelerin açıklanmasının ardından proje ekiplerine yönelik bir dizi atölyeler ve etkinlikler gerçekleştirilecektir. Genel kapsamlı paneller, eğitimler ve ustalık sınıflarının yanında projeye yönelik uluslararası bilinirliğe sahip senaryo doktorları tarafından senaryo geliştirme ve spesifik atölyeleri düzenlenecektir. Söz konusu etkinlikler projelerin uluslararası jüriye yapılacak pitching sunumlarıyla kapanacaktır. 

Kazanan Projeler

12 Punto TRT
Uluslararası jüri kararları doğrultusunda belirlenecek kazanan projeler ile ortak yapım ve ön-alım sözleşmeleri yapılacaktır. Sonrasında söz konusu projeler öncelikle diğer uluslararası fonlara ve ortak yapım marketlerine yönlendirilecektir. Geçen süre boyunca gelişerek olgunlaşan projeler yapım sürecine girecektir. Yapımı tamamlan projeler TRT himayesinde profesyonel danışmanlık ile uluslararası festival dolaşımına girecektir.
Adres:

Turan Güneş Bulvarı
TRT Sitesi
C Blok 603
Or-An Ankara

İletişim

E-Posta:
12punto@trt.net.tr 

Telefon:
+90 (312) 463 46 40